Popularność banków głosu
banki glosow popularnosc

Data

Banki głosu coraz częściej są wybierane jako źródło poszukiwań głosów lektorów. Z roku na rok bazy głosów lektorskich funkcjonują dużo lepiej. Współpraca z nimi oceniana jest na bardzo wysokim poziomie.

Dlaczego banki głosów są aż tak popularne?

Popularność banku głosów wynika przede wszystkim z tego, że znacznie skraca czas poszukiwania lektora. W branży filmowej, reklamowej, radiowej jest to bardzo ważna kwestia. Najczęściej powiem wszystko odbywa się w bardzo krótkim czasie. Nie ma więc możliwości przeszukiwania wszystkich baz głosów, które dostępne są w sieci. Poszukiwania odpowiedniego głosu muszą przebiegać szybko i sprawnie.

Wszystko możesz wrzucić w koszty

Współpraca z bankiem głosów obwarowana jest najczęściej odpowiednimi umowami. Bank głosów wystawia za swoje usługi fakturę lub rachunek. Dokument taki można wrzucić w koszty prowadzenia działalności lub danego projektu. Tym samym więc osoba poszukująca odpowiedniego głosu lektorskiego nic na tym nie traci. Oszczędza za to swój czas. W przypadku produkcji filmowych, reklamowych czy radiowych zawsze liczy się jak najszybsze znalezienie odpowiedniego głosu.

Które głosy cieszą się największą popularnością?

Biorąc pod uwagę banki głosów największą popularnością wśród ofert zamieszczonych w tego typu miejscach cieszą się standardowych głosy. Są to najczęściej głosy, które są przyjemne dla ucha. Nie ma tutaj znaczenia czy są to głosy damskie, męskie czy dziecięce. Istotne jest ich brzmienie i ton. Niekoniecznie też muszą to być głosy znane na przykład aktorów. Warto podkreślić, że głosy aktorów są zazwyczaj zdecydowanie droższe. Nie każdy może sobie na nie pozwolić. Często więc wybierane są głosy amatorskie, które są po prostu tańsze.

Czy amator poradzi sobie równie dobrze ze zlecenia?

Czasami klienci zastanawiają się czy lektor, który dopiero zaczyna swoją przygodę jest w stanie poradzić sobie dobrze z danym zleceniem. Okazuje się że ludzie ci są w stanie poradzić sobie ze zleceniem znacznie lepiej aniżeli lektorzy którzy pracują od lat. Wynika to przede wszystkim z tego, że osobom, które dopiero zaczynają w tej branży bardzo zależy na pozytywnych opiniach. Stąd też starają się zdecydowanie bardziej. Faktem jednak jest, że często należy robić powtórki z danego nagrania. Nie zawsze udaje się wszystko nagrać za pierwszym razem. Współpraca z lektorem, który dopiero zaczyna swoją przygodę z branżą polecana jest więc osobom, które mają nieco więcej czasu na zrealizowanie danego przedsięwzięcia. Tutaj trzeba mieć zdecydowanie więcej cierpliwości.

WiĘceJ
artykułów