Frankowicze miejcie się na baczności!
informacje dla frankowiczow

Data

Do tej pory frankowiczami nie interesował się nikt. Nikt nie chciał im pomóc w rozwiązaniu ich problemów. Ludzie ci musieli się zmagać z bardzo wysokimi ratami kredytu. Na dzień dzisiejszy wszystko się zmieniło.

Zmiany w działaniach banków

Coraz więcej frankowiczów udaje się do adwokatów w celu odzyskania swoich pieniędzy. Ludzie ci do tej pory walczyli z bankami przez długie lata. Najczęściej na marne. Po wprowadzeniu nowych zapisów w prawie okazało się, że wiele banków podjęło działania niezgodne z prawem. Stąd też frankowicze Gliwice – https://jpm-adwokaci.pl/kredyty-walutowe/ zaczęli coraz chętniej wynajmować adwokatów. Były to sprawy zbiorowe i indywidualne. Prawdziwy boom nastąpił po pierwszej wygranej sprawie, w której stwierdzono, że frankowicze nie powinni byli płacić takich rat kredytów.

Jak jest obecnie

Po ogłoszeniu pierwszego korzystnego wyroku na rzecz frankowiczów okazało się, że grono ludzi posiadających kredyty we frankach zaczyna walczyć o swoje. Do tej pory bali się oni podejmować takich działań. Wychodzili z założenia, że i tak nie mają szans na wygranie danego procesu.  Na chwilę obecną frankowicze coraz chętniej walcząc w sądach.

Adwokackie specjalizacja

W związku z sytuacją w polskim sądownictwie i coraz większą liczbą spraw dotyczącą frankowiczów wiele kancelarii adwokackich zdecydowało się na zgłębienie tego problemu. Są to kancelarie, które przede wszystkim zajmują się sprawami frankowiczów. Ich działania są o tyle skuteczne, że podejmują oni szereg działań na rzecz osób poszkodowanych w aferze frankowej.

Najczęściej dana kancelaria adwokacka posiada szereg specjalistów, którzy zajmują się prawem bankowym. Są to ludzie dla których prawo bankowe, a w szczególności to dotyczące frankowiczów nie ma tajemnic.

Kancelarie tego typu bardzo często decydują się na pozwy zbiorowe. Pozwy takie zostają wcześniej ustalone z poszczególnymi klientami. Dla klienta oznacza to korzystniejsze warunki współpracy z kancelarią adwokacką. Dla samej kancelarii zaś zdecydowanie większe zyski. Pozwy zbiorowe określone są na zdecydowanie wyższe kwoty. Jako że kancelaria adwokacka pobiera odpowiedni procent prowizji tego typu działania są dla niej korzystniejsze.

Ugody z bankami

Wiele banków próbuje na własną rękę zawierać ugody z frankowiczami. Na chwilę obecną jednak ludzie ci nie decydują się na ugody. Zdają sobie bowiem sprawę z tego, że są w stanie wygrać sprawę sądową. Rozwiązanie takie jest dla nich korzystniejsze. Nie decydują się więc na żadne ugody. Wolą walczyć o swoje prawa w sądzie zdając sobie sprawę z tego, że wiele rozpraw toczy się latami.

WiĘceJ
artykułów