Brak dobrych psychologów na rynku stanowi spory problem
problem z brakiem dobrych psychologow na rynku

Data

Coraz większy problem ujawnia się jeżeli chodzi o psychologów dziecięcych. Okazuje się, że specjalistów potrafiących rozmawiać z dziećmi i prawidłowo poprowadzić ich terapię jest bardzo mało.

Jak sobie poradzić ze znalezieniem dobrego psychologa dziecięcego?

Niestety dobry psycholog dziecięcy jest na wagę złota. Bardzo często dochodzi do absurdalnych sytuacji, w których okazuje się, że wizyta u sprawdzonego psychologa dziecięcego może się odbyć ale za kilka miesięcy. Wynika to z faktu, że specjalistów tego typu po prostu brakuje. Nie pojawiają się nowi. Tym samym więc przyjmowanie nowych pacjentów jest bardzo wydłużone w czasie.

Na wizytę u dobrego psychologa dziecięcego czeka się naprawdę długo. Bardzo często jest to czas oczekiwania wynoszący nawet ponad miesiąc. Niestety nie każde dziecko ma tyle czasu. Niektóre z nich próbują odebrać sobie życie znacznie wcześniej. Wtedy kierowane są na specjalistyczną terapię. Szpital jest zobligowany również do przebadania młodego człowieka pod względem zaburzeń psychicznych i ewentualnych dalszych prób odebrania sobie życia.

Poradnia psychologiczna w Poznaniu: https://klinika-lmc.pl/

Specyfika pracy z dziećmi

Psycholog dziecięcy musi się posługiwać innymi metodami pracy, aniżeli ma to miejsce jeżeli chodzi o osoby dorosłe. Tutaj terapia sama w sobie nigdy nie jest aż tak oczywista. Wszystko dzieje się na zasadzie zabawy i rozmów z dzieckiem. Często wykonywane są rysunki na przeróżne tematy, które możliwe są do odczytania tylko przez psychologa dziecięcego. Dziecięcy świat całkowicie różni się od świata ludzi dorosłych. Stąd prowadzenie z nimi terapii wiąże się bardzo często z grą słów czy też czytaniem między wierszami. Sztuka ta jest bardzo trudna stąd też trudno znaleźć dobrego psychologa dziecięcego.

Cennik wizyt u psychologa

Na terenie Poznania ceny dotyczące wizyt u psychologa kształtują się na poziomie stu lub stu pięćdziesięciu złotych za pięćdziesiąt lub sześćdziesiąt minut terapii. Cena nie wydaje się być wygórowana patrząc przez pryzmat zdrowia swojego dziecka. Spotkania odbywają się najczęściej raz lub dwa razy w tygodniu. Wszystko zależne jest tutaj od potrzeby terapeutycznych dziecka.

Na spotkania z dzieckiem rodzic również przychodzi. Początkowo rozmowa toczy się tylko z rodzicem. Na następnym spotkaniu rodzic już nie jest potrzebny w miejscu terapii. Jego zadaniem jest przyprowadzenie młodego człowieka na terapię. Reszty już dokonuje psycholog, który próbuje zgłębić tajemnicę problemu swojego pacjenta. Rodzic w tym czasie czeka za drzwiami aż wizyta dobiegnie końca.

WiĘceJ
artykułów