Do czego może służyć retarder Telma?
serwis

Data

Użytkowanie samochodu ciężarowego wiąże się przede wszystkim w tym, że musimy zapewnić jego dobry stan techniczny. poruszanie się po drodze nie wprawnym samochodem ciężarowym to narażenie innych użytkowników drogi na śmierć, jak również ryzyko uszkodzenia towaru. bardzo dobrym rozwiązaniem, które wpływa pozytywnie na komfort i bezpieczeństwo jazdy, jest zastosowanie dodatkowego systemu hamowania. Retarder Telma to pomoc w nagłych sytuacjach.

Firmy transportowe wykorzystują samochody ciężarowe do transportu różnego rodzaju towarów. To bardzo dobra alternatywa dla transportu samochodami osobowymi, a także mniejszymi autami dostawczymi.

Wyposażenie samochodu ciężarowego w odpowiedni system wspomagający jazdę, a także zapewniający bezpieczeństwo sprawi, że jazda będzie komfortowa, bezpieczna, auto nie będzie stanowić zagrożenia ruchu kołowym, jak również nie uszkodzimy towaru, który przewozimy. Wpłynie to również pozytywnie na terminowość wykonywania zleceń. Bardzo ważne jest to, aby utrzymać auto w odpowiednim stanie technicznym. Tu korzystanie z profesjonalnych serwisów jest konieczne. Jeżeli chodzi o retardel Terma, dostarcza jej firma https://renz.pl/.

Co to jest i retarder Telma i jak działa?

Retarder Telma to zaawansowany system hamulcowy stosowany w pojazdach ciężarowych i autobusach. Jest on wykorzystywany jako uzupełnienie tradycyjnego systemu hamulcowego, aby zwiększyć bezpieczeństwo i skuteczność hamowania. Retarder Telma działa na zasadzie generowania oporu magnetycznego, który spowalnia obracający się wał napędowy pojazdu.

Retarder Telma składa się z tarczy magnetycznej umieszczonej na wałku napędowym oraz obudowy z cewkami magnetycznymi. Gdy kierowca zwalnia pedał gazu, cewki magnetyczne wytwarzają pole magnetyczne, które hamuje obrót tarczy magnetycznej. Siła oporu przekładana jest na wał napędowy, co powoduje spowolnienie pojazdu.

Zobacz także: https://dziennikinfo.pl/jak-dziala-retarder-telma-i-gdzie-znajduje-zastosowanie/

Kiedy warto stosować retarder Telma?

Retarder Telma przede wszystkim warto stosować wtedy, gdy mamy do czynienia zbyt dynamiczną jazdą. Tego rodzaju urządzenie jest przydatne w sytuacji, gdy pojazd rozpędza się do zbyt dużej prędkości, a tradycyjny system hamowania nie poradzi sobie z zatrzymaniem pojazdu. Z taką sytuację możemy mieć do czynienia, gdy mamy załadowany samochód, a zjeżdżamy z większego wzniesienia. Niekontrolowane przyspieszenie może zatem doprowadzić do wypadku. Oczywiście bardzo ważne jest to, aby odpowiednio często serwisować samochód. Wtedy będziemy pewni jego stanu technicznego.

WiĘceJ
artykułów